О себе

Благодартне поєднання талантів художника, співачки, поета, дизайнера та майстрині зародилося в душі Ольги серед чудових пейзажів українського Полісся. Спадкові таланти отримала від своїх прекрасних батьків Тамари та Іллі Угнівенко. По лінії мами: пра-дідусь дуже гарно малював та шив взуття, пра-бабуся мала чудовий слух та голос. По лінії батька: пра-бабуся шила одяг на замовлення, в її родині було чимало вчителів різних наук. Батько Ілля писав дуже гарні вірші.
Закінчила Київський Державний педагогічний інститут ім.Горького, музично-педагогічний факультет. Згодом, отримала другу вищу освіту в Київському Національному экономичному університеті на факультеті державної служби по спеціальності адміністративний менеджмент.

Творчий доробок складає:

Больше 10 років була учасницею Народного ансамблю «Криниченька», с яким приймала участь в фестивалях народної творчості в Польщі (м. Мінск-Мазовецький), Біларусі (м. Старі дороги) і Словакії (м .Свидник).

У 1983 році стала дипломантом ІІІ-ї Всесоюзної виставки-конкурсу студентських любительських робіт “Боротьба молоді за мир”, де представила тему «Казка в музиці».

У 1997 році відбулась персональна виставка картин в Київському планетарії.

У 2004 році прийняла участь та перемогла в конкурсі «Кращий Герб та Прапор Бородянського району», а також прийняла участь в написанні текста Гімна Бородянського району, згодом озвучила Гімн в записі.

У 2008 році був виготовлений календар з фотографіями картин і концертних костюмів, виготовлених власноруч.

У 2008 році перемогла на обласному конкурсі авторської пісні «Малишкові стежки» в номінації «Кращий виконавець» (м.Обухів).

У 2009 році стала лауреатом Першої премії Всеукраїнського фестивалю «Пісенний вернісаж 2009» м. Київ.

У 2010 році вийшов альманах віршів Літературного клубу «Киев ПОЭТажный» збірка «Резонанс».

У 2011 році стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу пісні про матір «Рідна мати моя» м. Обухів.

У 2012 році приймала участь у конкурсі на кращий герб селища Бородянка.

У 2012 році відбулась персональна виставка картин в будинку Украинского Фонду культуры.

У 2012 році мої вірші вийшли в альманасі “Пензлі різнобарв” літературного Клубу “Київ ПОЕТажний” Конгресу літераторів України.

У 2012 році в співавторстві з Тамарою Угнівенко О.Угнівенко написала та випустила книгу “Духовний скарб українського народу”, яка у грудні 2012 року посіла І місце у щорічному Всеукраїнському конкурсі “Краща книга України” в номінації “Моя країна”.  Книга неодноразово була презентована авторами в Україні та за її мажами.

У березні 2013 року нагороджена «Подякою Центральної виборчої комісії» за професійну діяльність.

У 2013 році — лауреат Міжнародного поетичного фестивалю «Інтереальність» м. Київ.

У 2013 році стала переможцем обласного фестивалю-конкурсу «Малишкові стежки- 2013» в номінації «Співана поезія», м. Обухів.

У 2014 році створила колекцію ляльок «Троїсті музики» (5 фігур з музичними інструментами, висота 23 см, полімерні глини, майбутня колекція «Весілля»), яка нині експонується у Краєзнавчому музеї Бородянщини.

У 2015 році обрана головою Бородянської районної організації Всеукраїнської Творчої Спілки «Конгрес літераторів України».

У 2015 році мої вірші надруковані в альманасі «33 іпостасі любові» літературного Клубу “Київ ПОЕТажний”  та в альманасі «Під крилами любові» (випуск №2) ВТС «Конгрес літераторів України».

У 2015-2016 році в співавторстві з Тамарою Угнівенко власноруч створила Краєзнавчий музей Бородянщини. Запровадила проведення до 2020 року Циклу заходів «Люби і знай свій рідний край» серед учнів та вчителів шкіл району по вивченню історичної спадщини краю Бородянщини.

У 2016 році вийшла з друку книга для дітей «Казковий подарунок» авторів І.Мацкової та О.Угнівенко, де О.Угнівенко представлена як авторка вступного вірша та художник. Книга у цьому ж році номінувалася на здобуття Державної премії ім. Лесі Українки в двох номінаціях.

У 2017 році — лауреат 7-го Відкритого Всеукраїнського конкурсу пісні «Рідна мати моя» м. Обухів.

У 2017 році виборола І місце на ХІХ Міжнароднму фестивалі-конкурсі естрадно-циркових юнацьких та інших колективів у жанрі вокал, категорія «професіонал», номінація «Авторська пісня» за свою авторську пісню «Червоне тепло» та диплом лауреата пам’яті Євгена Лапейка м. Київ.

У 2017 році отримала Гран-Прі співочого фестивалю-конкурсу «Ти у серці моїм, Україно» м. Київ у номінації «Авторська пісня» за виконання власних пісень «Ой, бандуронько, золотоголоса» та «Червоне тепло», стала лауреатом Першої премії за виставку своїх ляльок-українців «Вся Україна», виготовлених власноруч з полімерних глин (50 ляльок, кожна 10 см висотою, в українських строях зразка кінця ХІХ початку ХХ століття), яка нині експонується у Краєзнавчому музеї Бородянщини.

У 2017 році — дипломант виставки «Свято Врожаю-2017» у Центрі Української Культури та Мистецтва м. Київ за виставку своїх робіт.

У 2018 році — дипломант виставки «Сонячний Великдень-2018» у Центрі Української Культури та Мистецтва м. Київ з колекцією глечиків-писанок всієї України.

У 2018 році — член Творчої Спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України».

У 2018 р. (вересень) — дипломант IV Міжнародного фестивалю «UCRAINA FEST» в м.Барселона та м. Мальграт-де-Мар, де виступала як співачка, автор власних пісень та майстриня.

У 2018 році вийшов з друку пісенник авторських пісень «Любов — це щастя» (січень) та літературна збірка власних поетичних і прозаїчних творів «БарвиСТО» (вересень).

У 2019 році отримала Подяку від «Благодійного фонду «Міжнародний культурний фонд «Оберіг мрій» за участь у благодійній акції «Вогник надії» м. Київ.

У 2019 році (червень) виборола Перше місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Україна єднає світ» у номінації «автор-виконавець», категорія 25+, м. Скадовськ.

У 2019 році (липень) – дипломант ХХІ Міжнародного фестивалю «Понтійська арена», м. Бургас, Болгарія, представляла виставку ляльок в українських строях.

У 2019 році — майстер-класи майстрині надруковані в журналах «Делаем сами» ИД Толока, Білорусь.

У 2019 р. (серпень) — Перше місце на ІV Міжнародному фестивалі-конкурсі «Ти у серці моїм, Україно», м. Київ, у номінації «автор-виконавець», виконуючи власні пісні «Люби і знай свій рідний край!» та «Ой, веселої заграйте».

У 2019 р. (жовтень) — лауреат VI міжнародний етно фестивалю «Родослав», м. Івано-Франківськ.

У 2019 р. (листопад) — пройшла навчання у Школі культурного менеджменту та креативних індустрій м. Харків.
У 2019 р. (листопад) — пройшла навчання в школі моделей #AllStarModels м.Київ, отримала сертифікат.

У 2019 р. (грудень) — ІІ місце у VIII Міжнародному фестивалі-конкурсі «Краківські скарби» м. Краків, Польща.

У 2020 р. (січень) — дипломант Першого Міжнародного театралізованого фестивалю «Оберіг Людства» м. Київ.

У 2020 р. (березень) нагороджена Почесною грамотою Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ» м. Київ.

У 2020 р. (травень) — участь у віртуальній виставці майстрів декоративно-прикладного мистецтва і лялькарів “Лялька Київщини”, проведеної Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації.

У 2020 (вересень) нагороджена знаком Народної Пошани України медаллю «За служіння мистецтву» за поданням Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ».

У 2020 (вересень) на відкритті діорами «ВЕСІЛЛЯ» Експертом Національного реєстру рекордів України Марком Орловським зафіксований РЕКОРД УКРАЇНИ.

У 2021 (березень) — Гран Прі Міжнародного фестивалю-конкурсу «Faraon art Fest» Єгипет 2021 та Подяка за розвиток українсько-єгипетських відносин в області культури.

У 2021 (травень) — участь у виставці на міжнародній конференції жіночого клубу м. Київ  Міжнародної жіночой спілки.

У 2021 (червень) — отримала посвідчення «народний майстер» від Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Вручив посвідчення Голова Спілки Євген Ігорович Шевченко.

У 2021 (червень) — взяла участь у Конкурсі на найкращий ескіз великого та малого герба, прапора та туристичного логотипу Бучанського району Київської області.

У 2021 (липень) — Подяка Бучанської районної державної адміністрації за участь в обласному святкуванні, приуроченому 1033-й річниці Хрещення Київської Русі-України.

У 2021 (серпень) — нагороджена знаком Народної Пошани України медаллю «З0-річчя Незалежності України» за поданням Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ».

У 2021 (листопад) — отримала Подяку Голови Київської облдержадміністрації на обласному заході з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

У 2021 (грудень) — «українська жінка — 2022» опубліковано у виданні «Українська жінка».

У 2022 (з 27.07 по 24.08) — персональна виставка творчості «Україна є! Україна буде» в Національному музеї літератури України м. Київ.

У 2022 (липень) — нагороджена Почесною грамотою Управління культури Київської ОДА за багаторічну, сумлінну працю, громадську діяльність, вагомий та особистий внесок у розвиток української культури, збереження національних традицій, духовне відродження нації, високий професіоналізм.

У 2022 (вересень) — дипломант виставки «Україна-надія» м. Хемніц, Німеччина, організатор Голова Місії зі збереження культурної спадщини етноспільнот України «Скрижалі» Алла Виноградная.

У 2022 (7 жовтня) — лауреат Національної премії “СКАРБ НАЦІЇ-2022”.

У 2023 (21 березня) — лауреат Міжнародно премії «Культурна дипломатія».