Благодатне поєднання талантів художника, співачки, поета, дизайнера та майстрині зародилося в душі Ольги серед чудових пейзажів українського Полісся. Спадкові таланти отримала від своїх прекрасних батьків Тамари та Іллі Угнівенко. По лінії мами: пра-дідусь дуже гарно малював та шив взуття, пра-бабуся мала чудовий слух та голос. По лінії батька: пра-бабуся шила одяг на замовлення, в її родині було чимало вчителів різних наук. Батько Ілля писав дуже гарні вірші. Мама дуже гарно співала з молоду, має абсолютний слух.
Закінчила Київський Державний педагогічний інститут ім.Горького, музично-педагогічний факультет. Згодом, отримала другу вищу освіту в Київському Національному экономичному університеті на факультеті державної служби по спеціальності адміністративний менеджмент.
Творчий доробок складає:
Больше 10 років була учасницею Народного ансамблю «Криниченька», з яким приймала участь у фестивалях народної творчості в Польщі (м. Мінск-Мазовецький), Білорусі (м. Старі дороги) і Словакії (м .Свидник).
У 1983 році стала дипломантом ІІІ-ї Всесоюзної виставки-конкурсу студентських любительських робіт “Боротьба молоді за мир”, де представила тему «Казка в музиці».
У 1997 році відбулась персональна виставка картин в Київському планетарії.
У 2004 році прийняла участь та перемогла в конкурсі «Кращий Герб та Прапор Бородянського району». Також прийняла участь в написанні текста Гімна Бородянського району, згодом озвучила його в записі.
У 2008 році був виготовлений календар з фотографіями картин і концертних костюмів, виготовлених власноруч.
У 2008 році перемогла на обласному конкурсі авторської пісні «Малишкові стежки» в номінації «Кращий виконавець» (м.Обухів).
У 2009 році стала лауреатом Першої премії Всеукраїнського фестивалю «Пісенний вернісаж 2009» м. Київ.
У 2010 році вийшов альманах віршів Літературного клубу “Киев ПОЭТажный” збірка «Резонанс».
У 2011 році стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу пісні про матір “Рідна мати моя” м. Обухів.
У 2012 році приймала участь у конкурсі на кращий герб селища Бородянка.
У 2012 році відбулась персональна виставка картин в будинку Украинского Фонду культуры.
У 2012 році мої вірші вийшли в альманасі “Пензлі різнобарв” літературного Клубу “Київ ПОЕТажний” Конгресу літераторів України.
У 2012 році в співавторстві з Тамарою Угнівенко О.Угнівенко написала та випустила книгу “Духовний скарб українського народу”, яка у грудні 2012 року посіла І місце у щорічному Всеукраїнському конкурсі “Краща книга України” в номінації “Моя країна”. Книга неодноразово була презентована авторами в Україні та за її мажами.
У березні 2013 року нагороджена “Подякою Центральної виборчої комісії” за професійну діяльність.
У 2013 році – лауреат Міжнародного поетичного фестивалю «Інтереальність» м. Київ.
У 2013 році стала переможцем обласного фестивалю-конкурсу «Малишкові стежки- 2013» в номінації «Співана поезія», м. Обухів.
У 2014 році створила колекцію ляльок «Троїсті музики» (5 фігур з музичними інструментами, висота 23 см, полімерні глини, майбутня колекція “Весілля”), яка нині експонується у Краєзнавчому музеї Бородянщини.
У 2015 році обрана головою Бородянської районної організації Всеукраїнської Творчої Спілки «Конгрес літераторів України».
У 2015 році мої вірші надруковані в альманасі «33 іпостасі любові» літературного Клубу “Київ ПОЕТажний” та в альманасі «Під крилами любові» (випуск №2) ВТС «Конгрес літераторів України».
У 2015-2016 році в співавторстві з Тамарою Угнівенко власноруч створила Краєзнавчий музей Бородянщини. Запровадила проведення до 2021 року Циклу заходів «Люби і знай свій рідний край» серед учнів та вчителів шкіл району по вивченню історичної спадщини краю Бородянщини.
У 2016 році вийшла з друку книга для дітей «Казковий подарунок» авторів І.Мацкової та О.Угнівенко, де О.Угнівенко представлена як авторка вступного вірша та художник. Книга у цьому ж році номінувалася на здобуття Державної премії ім. Лесі Українки в двох номінаціях.
У 2017 році – лауреат 7-го Відкритого Всеукраїнського конкурсу пісні «Рідна мати моя» м. Обухів.
У 2017 році виборола І місце на ХІХ Міжнароднму фестивалі-конкурсі естрадно-циркових юнацьких та інших колективів у жанрі вокал, категорія «професіонал», номінація «Авторська пісня» за свою авторську пісню «Червоне тепло» та диплом лауреата пам’яті Євгена Лапейка м. Київ.
У 2017 році отримала Гран-Прі співочого фестивалю-конкурсу «Ти у серці моїм, Україно» м. Київ у номінації «Авторська пісня» за виконання власних пісень «Ой, бандуронько, золотоголоса» та «Червоне тепло», стала лауреатом Першої премії за виставку своїх ляльок-українців «Вся Україна», виготовлених власноруч з полімерних глин (50 ляльок, кожна 10 см висотою, в українських строях зразка кінця ХІХ початку ХХ століття), яка нині експонується у Краєзнавчому музеї Бородянщини.
У 2017 році – дипломант виставки «Свято Врожаю-2017» у Центрі Української Культури та Мистецтва м. Київ за виставку своїх робіт.
У 2018 році – дипломант виставки «Сонячний Великдень-2018» у Центрі Української Культури та Мистецтва м. Київ з колекцією глечиків-писанок всієї України.
У 2018 р. – член Творчої Спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України».
У 2018 р. (вересень) – дипломант IV Міжнародного фестивалю “UCRAINA FEST” в м.Барселона та м. Мальграт-де-Мар, де виступала як співачка, автор власних пісень та майстриня.
У 2018 р. (січень) вийшов з друку пісенник авторських пісень «Любов – це щастя».
У 2018 (вересень) вийшла збірка власних поетичних і прозаїчних творів «БарвиСТО».
У 2019 році отримала Подяку від “Благодійного фонду “Міжнародний культурний фонд “Оберіг мрій” за участь у благодійній акції “Вогник надії” м. Київ.
У 2019 році (червень) виборола Перше місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Україна єднає світ» у номінації «автор-виконавець», категорія 25+, м. Скадовськ.
У 2019 році (липень) – дипломант ХХІ Міжнародного фестивалю «Понтійська арена», м. Бургас, Болгарія, представляла виставку ляльок в українських строях.
У 2019 році – майстер-класи майстрині надруковані в журналах “Делаем сами” ИД Толока, Білорусь.
У 2019 р. (серпень) – Перше місце на ІV Міжнародному фестивалі-конкурсі “Ти у серці моїм, Україно”, м. Київ, у номінації “автор-виконавець”, виконуючи власні пісні “Люби і знай свій рідний край!” та “Ой, веселої заграйте”.
У 2019 р. (жовтень) – лауреат VI міжнародного етно фестивалю “Родослав”, м. Івано-Франківськ.
У 2019 р. (листопад) – пройшла навчання у Школі культурного менеджменту та креативних індустрій м. Харків.
У 2019 р. (листопад) – пройшла навчання в школі моделей #AllStarModels м.Київ, отримала сертифікат.
У 2019 р. (грудень) – ІІ місце у VIII Міжнародному фестивалі-конкурсі “Краківські скарби” м. Краків, Польща.
У 2020 р. (січень) – дипломант Першого Міжнародного театралізованого фестивалю “Оберіг Людства” м. Київ.
У 2020 р. (березень) нагороджена Почесною грамотою Товариства зв’язків з українцями за межами України “Україна-Світ” м. Київ.
У 2020 р. (травень) – участь у віртуальній виставці майстрів декоративно-прикладного мистецтва і лялькарів “Лялька Київщини”, проведеної Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації.
У 2020 (вересень) нагороджена знаком Народної Пошани України медаллю “За служіння мистецтву” за поданням Товариства зв’язків з українцями за межами України “Україна-Світ”.
У 2020 (вересень) на відкритті діорами “ВЕСІЛЛЯ” Експертом Національного реєстру рекордів України Марком Орловським зафіксований РЕКОРД УКРАЇНИ.
У 2021 (березень) – Гран Прі Міжнародного фестивалю-конкурсу “Faraon art Fest” Єгипет 2021 та Подяка за розвиток українсько-єгипетських відносин в області культури.
У 2021 (травень) – участь у виставці на міжнародній конференції жіночого клубу м. Київ Міжнародної жіночой спілки.
У 2021 (червень) – отримала посвідчення “народний майстер” від Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Вручив посвідчення Голова Спілки Євген Ігорович Шевченко.
У 2021 (червень) – взяла участь у Конкурсі на найкращий ескіз великого та малого герба, прапора та туристичного логотипу Бучанського району Київської області як автор ескізу герба і прапора.
У 2021 (липень) – Подяка Бучанської районної державної адміністрації за участь в обласному святкуванні, приуроченому 1033-й річниці Хрещення Київської Русі-України.
У 2021 (серпень) – нагороджена знаком Народної Пошани України медаллю “З0-річчя Незалежності України” за поданням Товариства зв’язків з українцями за межами України “Україна-Світ”.
У 2021 (листопад) – отримала Подяку Голови Київської облдержадміністрації на обласному заході з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.
У 2021 (грудень) – “українська жінка – 2022” опубліковано у виданні “Українська жінка”.
У 2022 (з 27.07 по 24.09) – персональна виставка творчості “Україна є! Україна буде” в Національному музеї літератури України м. Київ.
У 2022 (липень) – нагороджена Почесною грамотою Управління культури Київської ОДА за багаторічну, сумлінну працю, громадську діяльність, вагомий та особистий внесок у розвиток української культури, збереження національних традицій, духовне відродження нації, високий професіоналізм.
У 2022 (вересень) – дипломант виставки “Україна-надія” м. Хемніц, Німеччина, організатор Голова Місії зі збереження культурної спадщини етноспільнот України “Скрижалі” Алла Виноградная.
У 2022 (7 жовтня) – лауреат Національної премії “СКАРБ НАЦІЇ-2022”.
У 2023 (січень) – створила ляльковий театр в Національному музеї літератури України м. Київ. Казка”Ріпка” та “Різдвяна зоря”.
У 2023 (21 березня) – лауреат Міжнародної премії “Культурна дипломатія”.
У 2023 (5 квітня) – прем’єра казки “Ріпка” лялькового театру, створеного О.Угнівенко.
У 2023 (травень) – дипломант конкурсу “Культурна дипломатія Світу”.
У 2023 (вересень) – дипломант ІХ Міжнародного Фестивалю “Ukraina Fest” у Барселоні, Іспанія.
У 2023 (12 грудня) – прем’єра лялькового мюзиклу “Різвяна зоря” лялькового театру, створеного О.Угнівенко. Вона є автором сценарію, декорацій та театральних пристроїв, виготовлення ляльок та їх озвучення, акторка.
У 2024 (січень) – нагороджена Почесною Грамотою Товариства зв’язків з українцями за межами України “Україна-Світ”.
У 2024 (травень) – Подяка Українського Земляцтва “Водограй” м. Сілламяе, Естонія за співпрацю та популяризацію української культури за кордоном.
У 2024 (липень) – член Національної музичної спілки України.
У 2024 (вересень) – прем’єра лялькового мюзиклу “Колобок” за сюжетом одноіменної української казки лялькового театру Національного музею літератури України, створеного О.Угнівенко. Вона є автором сценарію і постановки, декорацій та театральних пристроїв, авторка пісень, виготовлення ляльок та їх озвучення, акторка.