События

«Різдвяна зоря» на замовлення школярів0

Опубликовано 28.02.2024 в 08:38

Ляльковий мюзикл «Різдвяна зоря» не дивлячись на закриття сезону показів продовжую свою популярність серед маленьких слухачів. 23 лютого 2024 року відбулась вистава для першоклачників 117-ї гімназії ім. Лесі Українки. Радісні відгуки маленьких глядачів — це висока оцінка нашої праці.

Закриття сезону «Різдвяна зоря» лялькового мюзиклу Ольги Угнівенко0

Опубликовано 2.02.2024 в 07:31


Ляльковий мюзикл «Різдвяна зоря» театру ляльок Національного музею літератури України своєю десятою виставою закрив новорічний театральний сезон 19 січня. Гостями вистави були члени Секретаріату ГО «Україна-Світ» (Товариство звʼязків з українцями за межами України), науковці музею та запрошені гості. Глядачі радо переглянули виставу та в захопленні від побаченого розпитували Ольгу Угнівенко, автора вистави, про особливості створення мюзиклу. Потім відбулося засідання Секретаріату ГО «Україна-Світ» по підсумках роботи за 2023 рік. Дуже вдячна Товариству за високу оцінку моєї праці. Мені, як і багатьом членам Секретаріату, вручили Почесну горамоту.

Я розповідала:
«Три місяці моєї напруженої роботи: від написання сценарію, постановки, через підготовку декорацій (7 шт.), театральних пристроїв, виготовлення ляльок (30 персонажей) до запису колядок (3 шт.) та озвучення всіх персонажів (крім одного) власним голосом — результат тішить. Головне досягнуто — радість та задоволення глядачів різного віку, які виходять із зали після закінчення
вистави в піднесеному настрої. Вдячна за співпрацю всім учасникам проекту: Генеральному диретору НМЛУ Сороці Галині Олексіївні та членам методичної ради музею за співпрацю у підготовці сценарію. А також талановитому українському композитору та аранжувальнику Івану Давиденку, який філігранно оформив мюзикл музично. Подяка і другій акторці, без якої вистава була би неможливою — це Юлія Луценко, завідуюча відділом з науково-освітньої роботи НМЛУ.
Приємно, що на виставах завжди панувала казкова атмосфера свята, яке починалося зазвичай з цікавої вступної розповіді по музей та його різдвяні традиції заступника генерального директора НМЛУ Сеннікової Раїси Павлівни. Так, “Різдвяну зорю” подивилися учні та вчителі київських шкіл СЗОШ І-ІІІ ступенів №53 з поглибленим вивченням німецької мови, гімназії «Академія», загально-освітні навчальні заклади №92, №175, №187 та приватні школи «LidhrScool» і «MonteKids», а також інші відвідувачі музею. Загалом близько 380 осіб.»
Нині вже працюю над новою виставою, прем’єрний
показ якої планується на червень поточного року.

«Різдвяна зоря» ляльковий мюзикл Ольги Угнівенко0

Опубликовано 29.12.2023 в 13:10

Вже всю другу половину грудня 2023 року успішно проходять вистави музичної казки «Різдвяна зоря» в Національному музеї літератури України.

На виставах побували учні та вчителі київських шкіл
СЗОШ І-ІІІ ступенів №53 з поглибленим вивченням німецької мови,
гімназії «Академія», ЗОШ №175, №92, №187 , «LidhrScool», «MonteKids». Загалом для них було проведено за цей короткий час 11 вистав.

Три місяці моєї напруженої роботи: від написання сценарію, через виготовлення декорацій та театральних пристроїв, виготовлення ляльок та їх озвучення — результат тішить. Головне досягнуто — радість та задоволення глядачів різного віку, які виходять із зали після закінчення вистави в піднесеному настрої. Вдячна за співпрацю всім учасникам проекту: Генеральному диретору НМЛУ Сороці Галині Олексіївні, членам методичної ради музею, талановитому українському композитору та аранжувальнику Івану Давиденку. Подяка і другій акторці, без якої вистава була би неможливою — це Юлія Луценко, завідуюча відділом з науково-освітньої роботи музею.

Музична казка «Різдвяна зоря», прем’єра0

Опубликовано 21.12.2023 в 22:04

Свято відбулося 12 грудня 2023 року! Довгоочікувана прем’єра нашої музейної лялькової вистави «Різдвяна зоря» автора Ольги Угнівенко відбулася в Національному музеї літератури України. Гостями вистави були школярі та вчителі ЗОШ №53 м. Київ, науковці музею, відвідувачі, гості та друзі. Надзвичайно вдячна Богу, що важливий і такий об’ємний проект вдалося вчасно завершити. А головне те, що всім глядачам дуже сподобалася наша музична казка-вистава. Створенню передувала чимала наукова робота по розробці сценарію, обгворенню його деталей на методичній раді музею з нашими науковцями. Для казки мною було виготовлено 30 персонажей, 10 предметів до них та 7 декорацій, а також додаткові технічні пристрої. Музичне оформлення зробив талановитий композитор та оранжувальник Іван Давиденко, він озвучив і персонажа казки чорта. Всіх решту героїв — озвучено мною. Змістовним знайомством з традиціями музею свято відкрила заступник генерального директора з науково-освітньої роботи музею Раїса Павлівна Сеннікова. Незважаючи на значне хвилювання перед виступом ми, як актори (Ольга Угнівенко, старший наук. співробітник та Юлія Луценко, зав. відділом з науково-освітньої роботи музею) відіграли виставу на одному подиху. Глядачі сторицею віддячили нам своїми бурхливими оплесками та вигуками «браво!», висловлюючи, у т.ч. і словесно, свої позитивні емоції та захоплюючі незабутні враження від казкового дійства. Запрошуємо всіх бажаючих побувати на нашій ляльковій виставі! Вхід за музейним театральним квитком. Також для груп подивитися різдвяну виставу можна за попереднім записом, зателефонувавши 044-235-12-96, або пишіть на museumlit@gmail.com. Наша адреса: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11 (станція метро Театральна).До зустрічі на «Різдвяній казці»!

Відео казки можна подивитися за посиланням.

МК по виготовленню чоловічка з жолудів0

Опубликовано 15.10.2023 в 09:35

5 та 7 жовтня у Національному музеї літератури України відбувся захоплюючий майстер-клас для дітей «Терпець – всьому вінець» за мотивами твору «Андрійко і Терпець» відомого українського дитячого письменника Грицька Бойка.На захід прийшли учні гімназії №117 імені Лесі Українки, з якими в музеї давня і цікава творча співпраця. Спершу вони мали змогу познайомитись з творчістю Грицька Бойка на виставці «Веселі уроки доброти Грицька Бойка», присвяченій 100-річчю від дня народження відомого українського дитячого письменника і перекладача. Школярі з цікавістю оглядали експозицію та слухали екскурсовода, згадували твори, які вже читали самостійно, а також героїв, що їх знали від самого дитинства. Далі був майстер-клас, який проводила народна майстриня України Ольга Угнівенко. Діти виготовляли з жолудів Терпця – героя твору Грицька Бойка. Кожен мав можливість виразити свої думки та почуття через творчість і відчути магію слова і мистецтва. Всі роботи були індивідуальні та демонстрували політ фантазії дітей. Ведуча заходу цікаво розповідав про головного героя твору «Андрійко і Терпець», який все ж навчився терплячості та вмінню долати перешкоди. Діти захоплено слухали розповідь, адже кожен з них міг віднайти в творі щось корисне для себе.

Фестиваль Ukraina Fest, 2023 в Барселоні0

Опубликовано 29.09.2023 в 20:42

IX міжнародний фестиваль української культури «UcraniaFest» у
пройшов у трьох містах Іспанії — Санта Сусанна, Льорет де Мар і Барселона. Велика група українських артистів, майстрів і їх супроводжуючі із семи країн мешкали у Санта Сусанна у прекрасному готелі. Тут проходили зустрічі- знайомства, вечори поезії Андрія Пермякова і виступ на набережній дитячого духового оркестру «Водограй» з Вишгорода. Підготовка до виступів змінювалась невиликими годинами відпочинку з прогулянками до моря. Фінал фестивалю пройшов у надзвичайно історичному та колоритному місці — це Королівський парк біля резиденції короля Іспанії на горі Монжуїк. Фестиваль привітала зі сцени його директор Ольга Дзюбан Olga Dzyuban, представники уряду Іспанії в Каталонії, директор департаменту культури Барселони, консул генерального консульства України в Барселоні Олександр Дзьома, голова комісії Київської міської ради з питань культури, туризму і суспільних комунікацій Вікторія Муха. Зворушливі слова підтримки українському народу прозвучали від представників влади Іспанії . Учасники фестивалю подарували глядачам колоритні професійні виступи. Величезна вдячність Ользі Дзюбан і всім причетним за чудову організацію фестивалю. Свято української культури принесло світло і радість як глядачам, так і самим учасникам. Бурхливі невтихаючі оплески глядачів в кінці концерту тільки підтвердили єднання всього світу з Україною, що додає сил нам усім вистояти у скланий час воєнного сьогодення.

Концерт в галереї «Глобус»0

Опубликовано 4.09.2023 в 07:27

03 вересня приймала участь в концертній програмі в галереї «Глобус» на врученні нагород переможцям місцевого образотворчого конкурсу.

Майстер-клас до Дня Незалежності України0

Опубликовано 3.09.2023 в 07:22

Концерт до Дня Української державності0

Опубликовано 28.07.2023 в 16:06

Могутня держава і вільна, й міцна, Велична, духовна прадавня країна, Багата народом і словом жива — Така ти у мріях моїх, Україно. (Ольга Угнівенко)

Вчора, 27 липня, в Національному музеї літератури України (НМЛУ) спільно з Товариством зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ» відбулися два чудові заходи до Дня Української державності : Презентація книги «Україна — це світло» Лесі Горової та Літературно-мистецька програма «Ми доньки і сини твої, Україно!». У заходах взяли участь видатні особистості українського слова та пісні: народна артистка України Леся ГОРОВА, заслужена артистка України Тетяна ШКОЛЬНА, заслужена артистка естрадного мистецтва України Юлія САК, лауреат премії ім. Д.Луценка Маркіян СВЯТО, дитячий вокально-хореографічний ансамбль «Зернятко» під керівництвом заслученого працівника культури України Раїси Заклецької та поети Тетяна Череп-Пероганич, Тетяна Шептицька, Мар’яна Степанова, Володимир Тимчук. Гостей привітала заступник генерального директора НМЛУ Раїса Сеннікова. Від імені Товариства «Україна-Світ» виступила членкиня Секретаріату Товариства Раїса Заклецька.Програму підготували та провели : заступник генерального директора НМЛУ Раїса Сеннікова та заслужений діяч естрадного мистецтва України Ольга Угнівенко.

МК розпису хустки від Ольги Угнівенко0

Опубликовано 23.07.2023 в 08:33


В рамках циклу заходів до Дня Української державності в Національному музеї літератури України відбувся святковий майстер-клас «Малюємо Україну. Національні символи України». Захоплюючий процес розпису по шовку під назвою «Українська хустка» з використанням традиційних українських елементів орнаменту та національних символів України я провела в техніці холодного батику 05.07.2023. Всі учасниці, як виявилося, прекрасні майстрині та творчі особистості.

Невеличкий фотозвіт додаю.