События

МК по виготовленню чоловічка з жолудів0

Опубликовано 15.10.2023 в 09:35

5 та 7 жовтня у Національному музеї літератури України відбувся захоплюючий майстер-клас для дітей «Терпець – всьому вінець» за мотивами твору «Андрійко і Терпець» відомого українського дитячого письменника Грицька Бойка.На захід прийшли учні гімназії №117 імені Лесі Українки, з якими в музеї давня і цікава творча співпраця. Спершу вони мали змогу познайомитись з творчістю Грицька Бойка на виставці «Веселі уроки доброти Грицька Бойка», присвяченій 100-річчю від дня народження відомого українського дитячого письменника і перекладача. Школярі з цікавістю оглядали експозицію та слухали екскурсовода, згадували твори, які вже читали самостійно, а також героїв, що їх знали від самого дитинства. Далі був майстер-клас, який проводила народна майстриня України Ольга Угнівенко. Діти виготовляли з жолудів Терпця – героя твору Грицька Бойка. Кожен мав можливість виразити свої думки та почуття через творчість і відчути магію слова і мистецтва. Всі роботи були індивідуальні та демонстрували політ фантазії дітей. Ведуча заходу цікаво розповідав про головного героя твору «Андрійко і Терпець», який все ж навчився терплячості та вмінню долати перешкоди. Діти захоплено слухали розповідь, адже кожен з них міг віднайти в творі щось корисне для себе.

Фестиваль Ukraina Fest, 2023 в Барселоні0

Опубликовано 29.09.2023 в 20:42

IX міжнародний фестиваль української культури «UcraniaFest» у
пройшов у трьох містах Іспанії — Санта Сусанна, Льорет де Мар і Барселона. Велика група українських артистів, майстрів і їх супроводжуючі із семи країн мешкали у Санта Сусанна у прекрасному готелі. Тут проходили зустрічі- знайомства, вечори поезії Андрія Пермякова і виступ на набережній дитячого духового оркестру «Водограй» з Вишгорода. Підготовка до виступів змінювалась невиликими годинами відпочинку з прогулянками до моря. Фінал фестивалю пройшов у надзвичайно історичному та колоритному місці — це Королівський парк біля резиденції короля Іспанії на горі Монжуїк. Фестиваль привітала зі сцени його директор Ольга Дзюбан Olga Dzyuban, представники уряду Іспанії в Каталонії, директор департаменту культури Барселони, консул генерального консульства України в Барселоні Олександр Дзьома, голова комісії Київської міської ради з питань культури, туризму і суспільних комунікацій Вікторія Муха. Зворушливі слова підтримки українському народу прозвучали від представників влади Іспанії . Учасники фестивалю подарували глядачам колоритні професійні виступи. Величезна вдячність Ользі Дзюбан і всім причетним за чудову організацію фестивалю. Свято української культури принесло світло і радість як глядачам, так і самим учасникам. Бурхливі невтихаючі оплески глядачів в кінці концерту тільки підтвердили єднання всього світу з Україною, що додає сил нам усім вистояти у скланий час воєнного сьогодення.

Концерт в галереї «Глобус»0

Опубликовано 4.09.2023 в 07:27

03 вересня приймала участь в концертній програмі в галереї «Глобус» на врученні нагород переможцям місцевого образотворчого конкурсу.

Майстер-клас до Дня Незалежності України0

Опубликовано 3.09.2023 в 07:22

Концерт до Дня Української державності0

Опубликовано 28.07.2023 в 16:06

Могутня держава і вільна, й міцна, Велична, духовна прадавня країна, Багата народом і словом жива — Така ти у мріях моїх, Україно. (Ольга Угнівенко)

Вчора, 27 липня, в Національному музеї літератури України (НМЛУ) спільно з Товариством зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ» відбулися два чудові заходи до Дня Української державності : Презентація книги «Україна — це світло» Лесі Горової та Літературно-мистецька програма «Ми доньки і сини твої, Україно!». У заходах взяли участь видатні особистості українського слова та пісні: народна артистка України Леся ГОРОВА, заслужена артистка України Тетяна ШКОЛЬНА, заслужена артистка естрадного мистецтва України Юлія САК, лауреат премії ім. Д.Луценка Маркіян СВЯТО, дитячий вокально-хореографічний ансамбль «Зернятко» під керівництвом заслученого працівника культури України Раїси Заклецької та поети Тетяна Череп-Пероганич, Тетяна Шептицька, Мар’яна Степанова, Володимир Тимчук. Гостей привітала заступник генерального директора НМЛУ Раїса Сеннікова. Від імені Товариства «Україна-Світ» виступила членкиня Секретаріату Товариства Раїса Заклецька.Програму підготували та провели : заступник генерального директора НМЛУ Раїса Сеннікова та заслужений діяч естрадного мистецтва України Ольга Угнівенко.

МК розпису хустки від Ольги Угнівенко0

Опубликовано 23.07.2023 в 08:33


В рамках циклу заходів до Дня Української державності в Національному музеї літератури України відбувся святковий майстер-клас «Малюємо Україну. Національні символи України». Захоплюючий процес розпису по шовку під назвою «Українська хустка» з використанням традиційних українських елементів орнаменту та національних символів України я провела в техніці холодного батику 05.07.2023. Всі учасниці, як виявилося, прекрасні майстрині та творчі особистості.

Невеличкий фотозвіт додаю.

ВЕЛИКОДНЯ ПОДОРОЖ УКРАЇНОЮ0

Опубликовано 11.04.2023 в 15:23

11 квітня 2023 року брала участь у Всеукраїнському семінарі до Великодніх свят, який проводив Науково-методичний центр ВФПО. Представила свої витвори різьблені яйця. Запис передачі можна подивитися за посиланням.

На концерті Алли Мігай0

Опубликовано 10.04.2023 в 15:54

Вчора, 9 березня, відбувся чудовий творчий вечір найкращої казкарки Ураїни, талановитої телеведучої, композитора, поета, співачки та надзвичайно прекрасної чарівної жінки, заслуженого діяча мистецтв України Алли МІГАЙ. Атмосфера піднесеного настрою панувала в залі.

Присвята Лесі Українки, літературно-концертна програма0

Опубликовано 13.03.2023 в 07:49

7 березня 2022 року в Національному музеї літератури України відбулася літературно-музична програма, «Без надії сподіваюсь», присвячена видатній українській письменниці Лесі УКРАЇНЦІ.Захід відбувся за підтримки Товариства «Україна-Світ». У заході взяли участь заступник Генерального директора музею Раїса Павлівна Сеннікова та Голова Секретаріату Товариства «Україна-Світ» Алла Євгеніївна Кендзера. Програма концерту підготовлена заслуженою артисткою естрадного мистецтва України, акторкою, режисером, поетесою Юлією Сак та заслуженим діячем естрадного мистецтва України, народною майстринею, лауреатом премії «Скарб Нації», старшим науковим співробітником НМЛУ Ольгою Угнівенко. Незважаючи на кілька тривог, які лунали продовж дня, свято слова і пісні відбулося.Дякуємо всім глядачам, які прийшли на цей мистецький захід, за щирі оплески і теплі відгуки! Миру всім нам!! Бережи, Боже, Україну і всіх нас!!!До нових зустрічей!

Свято дарування книги0

Опубликовано 13.03.2023 в 00:47