Опубліковано 4.09.2024 в 15:45
10 липня до Дня Державності України у Національному музеї літератури України відбувся літературно-мистецький захід «Мати-Україно, ти у нас одна!». На честь України звучали пісенні та поетичні твори видатних українських поетів у виконанні лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів Маркіяна Свято та заслуженої діячки естрадного мистецтва України Ольги Угнівенко Olga Ugnivenko. З привітальним словом до гостей звернувся екс-тимчасово повірений у справах України в країнах Латвії та Єгипті, композитор, провідний фахівець Центру ЮНЕСКО “Мала академія наук України” член-кореспондент Академії технологічних наук України голова Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні Олександр Юров. Літературне слово звучало від заслуженої артистки естрадного мистецтва України, актриси, кинорежисерки, поетеси та художниці Юлії Сак juliya.sak. Під час заходу відбулась презентація повнометражного художнього фільму Юлії Сак і Ольги Тичини-Яновської «Україна – храм мого серця». Це – психологічна стрічка про сучасні реаліі повномасштабної війни. Свої враження про створення стрічки висловили актори фільму Олександр Мельнік, Ліза Мельнік та Віктор Кривуша. Гості з “Київсьої спілки талановитої молоді та інвалідів “ЕКСКЛЮЗИВ” радо вітали організаторів бурхливими оплесками.На завершення зустрічі гості та учасники заходу зробили пам’ятні фото на згадку з символічним Прапором Перемоги освітян нескорених міст України.
Опубліковано 4.09.2024 в 15:17
В Національний музей літератури України (м. Київ) відкрита літературно-мистецька виставка «Казкове диво» – виставка улюблених дитячих книг, літератури для дітей, 80 порцелянових ляльок із приватної колекції голови благодійної організації БФ «Серце до серця» Леоніда Соколова та 50 ляльок із полімерної глини з приватної колекції народної майстрині Ольги Угнівенко (українські строї зразка ХІХ-ХХ століть із колекції «Весілля», яку занесено до Національного Реєстру Рекордів України, виготовлених вручну майстринею та її герої казки “Ріпка” лялькового театру Національного музею літератури України). Виставку приурочили до Міжнародного дня захисту дітей.
Опубліковано 5.07.2024 в 11:18
15 липня в Національному музеї літератури України відбувся майстер-клас по розпису шоперів, присвячені Дню Державності України. Майстер-клас проводила народна майстриня, некордсменка України, лауреат Національної премії “Скарб Нації-2022” , заслужений діяч естрадного мистецтва України Ольга Угнівенко. Всі учасники виявилися справжніми майстрами з розпису тканини! Браво! Миру нашій Україні!!!
Опубліковано 14.06.2024 в 19:27
Незабутня поїздка у складі делегації Товариства “Україна-Світ” на святкування 25-річчя українського земляцтва “Водограй” в м. Сілламяе. Концерт “Дерело творчості” до 25-річчя українського земляцтва Сілламяе Водограй. У концерті беруть участь:Естрадна школа мистецтв “Джем” (Чернівці), керівник Марія Білівська (сертифікований тренер Міжнародної вокальної методики Estille voice, співачка, авторка пісень, керівниця ГО “Джем”, автор та продюсер телевізійних музичних проєктів, громадська діячка): Катерина Григорович – співачка, випустила першій сингл на усіх міжнародних платформах, авторка пісень; володар Гран-Прі багатьох міжнародних фестивалів та конкурсів Станіслав Анісін; Катерина Возняк; Юлія Лисюк; студент музичного фахового коледжу за спеціальністю академічний вокал Дмитро Банарь;народний аматорський хореографічний колектив “Черевички” Броварського будинку творчості та аматорського мистецтва Броварської міської ради Броварського району Київської обл.;народний аматорський колектив “Сузір’я” Броварського будинку творчості та аматорського мистецтва Броварського управління культури, сім’ї та молоді;народний художній колектив України, вокально-інструментальний ансамбль “Зернятко” Подільського району м.Києва, кер. Раїса Заклецька (заслужений працівник культури України, відмінник освіти України);народна артистка України, бандуристка, ари-волонтерка Світлана Мирвода;композиторка, народна артистка України, арт-волонтерка Леся Горова;народна майстриня України, заслужений діяч естрадного мистецтва України Ольга Угнівенко.
Опубліковано 24.04.2024 в 10:20
З 23 квітня аж до 15 червня включно проводився марафон Великодніх майстер-класів зі створення писанок у Національному музеї літератури України.Писанка – це великоднє яйце, декороване символічним орнаментом. Слово «писанка» походить від «писати», що означало «малювати» або «розфарбовувати». Писанки зі всієї України різняться розмаїттям візерунків та кольорів. Найскладнішим вважається розпис із Гуцульщини, бо тамтешні візерунки дуже деталізовані, а лінії – дуже тонкі. На Київщині, Тернопільщині, Закарпатті – навпаки, малюнок більший, займає значний простір писанки. Найчастіше українці використовують символи зірки, хреста, сонця, життя, його безсмертя, любові і краси, весняного відродження, добра та радості. Кожен з них має своє значення. Наприклад, зірка символізує любов, хрест – символ Всесвіту, чотирьох стихій, частин світу, а сонце – це Бог, світло.Цього року до створення своїх перших писанок долучились учні київських шкіл: спеціалізованої школи № 49, школи І – ІІІ ступенів № 192, спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови № 92 імені Івана Франка та спеціалізованої школи № 187 з поглибленим вивченням української та англійської мов. Майстер-клас проводила старша наукова співробітниця музею, народна майстриня, заслужена діячка естрадного мистецтва України Ольга Угнівенко. Вона розповідала діткам про звичаї та традиції, з якими пов’язана писанка, демонструвала різновиди візерунків та читала поезії українських митців про Великодні писанки. Під час майстер-класів дітки створювали свої малюнки за допомогою спеціального пристосування – писачка, воску і послідовного нанесення шарів фарби на шкарлупу. Всі робити були оригінальними, а політ фантазії учнів – зачарував!
Опубліковано 29.03.2024 в 11:41
Вчора , 28 березня, відбувся чудовий захід “Поетично-пісенна весна” в Національному музеї літератури України спільно з Товариством зв’язків з українцями за межами України «Україна – Світ». Свої прекрасні твори виконували українські поетеси Ніна ДІДЕНКО, Лариса ПЕТРОВА, заслужена діячка естрадного мистецтва Тетяна ЛЕВИЦЬКА. Вірші Ніни ДІДЕНКО прозвучали у виконанні заслуженого діяча естрадного мистецтва України Ольги УГНІВЕНКО. Пісні на слова мисткинь прозвучали у виконанні народної артистки України Світлани МИРВОДИ. Майстри слова і пісні були нагороджені подяками від Товариства “Україна-Світ”, які вручила Голова Секретаріату Товариства Алла КЕНДЗЕРА, та від Національного музею літератури України, які вручила Генеральний директор музею Галина СОРОКА.Додаю кілька фото, решту добавлю згодом.
Опубліковано 27.03.2024 в 16:52
26 березня на заході в Національному музеї літератури України, присвяченому пам’яті українського письменника Юрія Мушкетика, виконувала пісні на слова митця.
Опубліковано 28.02.2024 в 08:38
Ляльковий мюзикл “Різдвяна зоря” не дивлячись на закриття сезону показів продовжую свою популярність серед маленьких слухачів. 23 лютого 2024 року відбулась вистава для першоклачників 117-ї гімназії ім. Лесі Українки. Радісні відгуки маленьких глядачів – це висока оцінка нашої праці.
Опубліковано 2.02.2024 в 07:31
Ляльковий мюзикл “Різдвяна зоря” театру ляльок Національного музею літератури України своєю десятою виставою закрив новорічний театральний сезон 19 січня. Гостями вистави були члени Секретаріату ГО «Україна-Світ» (Товариство звʼязків з українцями за межами України), науковці музею та запрошені гості. Глядачі радо переглянули виставу та в захопленні від побаченого розпитували Ольгу Угнівенко, автора вистави, про особливості створення мюзиклу. Потім відбулося засідання Секретаріату ГО «Україна-Світ» по підсумках роботи за 2023 рік. Дуже вдячна Товариству за високу оцінку моєї праці. Мені, як і багатьом членам Секретаріату, вручили Почесну горамоту.
Я розповідала:
«Три місяці моєї напруженої роботи: від написання сценарію, постановки, через підготовку декорацій (7 шт.), театральних пристроїв, виготовлення ляльок (30 персонажей) до запису колядок (3 шт.) та озвучення всіх персонажів (крім одного) власним голосом – результат тішить. Головне досягнуто – радість та задоволення глядачів різного віку, які виходять із зали після закінчення
вистави в піднесеному настрої. Вдячна за співпрацю всім учасникам проекту: Генеральному диретору НМЛУ Сороці Галині Олексіївні та членам методичної ради музею за співпрацю у підготовці сценарію. А також талановитому українському композитору та аранжувальнику Івану Давиденку, який філігранно оформив мюзикл музично. Подяка і другій акторці, без якої вистава була би неможливою – це Юлія Луценко, завідуюча відділом з науково-освітньої роботи НМЛУ.
Приємно, що на виставах завжди панувала казкова атмосфера свята, яке починалося зазвичай з цікавої вступної розповіді по музей та його різдвяні традиції заступника генерального директора НМЛУ Сеннікової Раїси Павлівни. Так, “Різдвяну зорю” подивилися учні та вчителі київських шкіл СЗОШ І-ІІІ ступенів №53 з поглибленим вивченням німецької мови, гімназії «Академія», загально-освітні навчальні заклади №92, №175, №187 та приватні школи «LidhrScool» і «MonteKids», а також інші відвідувачі музею. Загалом близько 380 осіб.»
Нині вже працюю над новою виставою, прем’єрний
показ якої планується на червень поточного року.
Опубліковано 29.12.2023 в 13:10
Вже всю другу половину грудня 2023 року успішно проходять вистави музичної казки “Різдвяна зоря” в Національному музеї літератури України.
На виставах побували учні та вчителі київських шкіл
СЗОШ І-ІІІ ступенів №53 з поглибленим вивченням німецької мови,
гімназії “Академія”, ЗОШ №175, №92, №187 , “LidhrScool”, “MonteKids”. Загалом для них було проведено за цей короткий час 11 вистав.
Три місяці моєї напруженої роботи: від написання сценарію, через виготовлення декорацій та театральних пристроїв, виготовлення ляльок та їх озвучення – результат тішить. Головне досягнуто – радість та задоволення глядачів різного віку, які виходять із зали після закінчення вистави в піднесеному настрої. Вдячна за співпрацю всім учасникам проекту: Генеральному диретору НМЛУ Сороці Галині Олексіївні, членам методичної ради музею, талановитому українському композитору та аранжувальнику Івану Давиденку. Подяка і другій акторці, без якої вистава була би неможливою – це Юлія Луценко, завідуюча відділом з науково-освітньої роботи музею.